Ofis Taşımacılığı

Yeni bir ofise yerleşecekseniz ve tüm işlemlerinizi profesyonel bir nakliyat ekibinin yapmasını istiyorsanız bunun için iyi bir ön hazırlık yapmalısınız. Çünkü ofis taşımacılığıkavramını ülkemizde firmalar yeni oturtmuştur ve alışılmadık olan bu tabir tam olarak neyi kapsıyor, bir çoğu bilmemektedir. Siz de daha önce ofis taşıma tecrübesi olan firmalara yönelirseniz bu konuda sıkıntı yaşamazsınız.

Ofis Taşıma İşlemleri Aşamaları Nelerdir?

Anlaşma sağladığınız firma taşıma işleminden önce ofisinizi ziyaret eder. Eşyalara ve önemli belgelere bakar, eşyanızın boyutuna göre araç önerisinde bulunur ve yetkili bir taşınma planı yapar. Ardından taşınmanın takribi ne kadar süreceğini size bildirir. Tarih ve saat konusunda uzlaşmaya varılırsa kaç personelle geleceğini de söyler. Sigorta işlemleri mutlaka konuşulmalıdır. Ofis taşımacılığıyapan firma nasıl bir sigorta prosedürü izliyor, hepsini bilmeniz gerekir. Ardından yaptığınız anlaşma için bir belge imzalanır ve bu sözleşme olması açısından hem sizde hem de nakliyat firmasında durur.

Ofis Taşıma İşleminde Personel Neden Önemlidir?

Ofis taşırken personel sayısının ve niteliğinin önemli olmasının en büyük nedeni işlerin durmaması açısında taşınmayı mümkün olan en kısa süreye indirgemektir. Ne kadar fazla profesyonel personel gelirse eşyalar o kadar çabuk elden çıkacaktır. Bu nedenle ofis taşımacılığıişlemlerinde firmanın profesyonel olmasının yanı sıra sağladığı personel imkanı ve tecrübeleri de önem teşkil eder.